Loader Logo

Aksüt Mezarcılık 18 yılı aşkın mermer ve mezar yapımı sektöründe siz müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Galeri

kod1
kod2
kod3
aile tipi mezar
özel mezar
resimli mezar

Mezar Yapım Soruları

Sıkça sorulan Mezar Yapım Soruları,

Hangi Mezarlıklarda Çalışıyorsunuz ?

Aksüt Mezar Olarak İstanbul’un Tüm Mezarlıklarında Mezarlıklar Müdürlüğünün Verdiği İzin İle Çalışma İznimiz Bulunmaktadır.

 

Mezar Yapımı Kaç Gün Sürer

Mezarlıklar Müdürlüğünün Bize Verdiği Inşaat Süresi 30 Gündür. Bizim Mezarı Müşteriye Teslim Süremiz Genel Ortalaması 7-10 Gün Süre Zarfında Değişir. Bu Süre Mezarın Durumu (Eski Mezarın Kırılması Gibi Durumlar) Veya Lahit Yapılması Gibi Durumlarda Süre Uzayabilir.

Mezar Yapımı Demir Kullanımı

Bütün Mezar Yapılarımızda 6 Mm Hasır Demir Kullanılmaktadır.

Mezar Mermer Çeşitleri

İstanbul Mezarlıkların Da Genelde Mezarların %80 Den Fazlasında Marmara Mermer Kullanılmakta Marmara Mermer Genel Kullanımda Sıkıntısız Olsa da Çeşitlerine Göre Daha Az Dayanıklıdır. Bunun Yanında Marmara Mermerin Granite Oranla Fiyatı Ve İşlemesi Çok Daha Uygundur.

Mermer Mezarlar Da Kullanılan Ölçüler

Mermer Mezarlarda Piyasada Kullanılan Malzemeler Çok Değişkendir. Aynı Model Olan Mezarlarda Fiyat Farkı Bazen İki Katına Kadar Çıkar. Bu Gibi Durumlarda Mağdur Olmamak Için Fiyat Alırken Mezarda Kullanılacak Mermer Ölçülerini Ve Kullanılacak Diğer Mermerleri Öğrenmekte Fayda Var. Örnek Vermek Gerekirse Standart Kaplama Mermer Modelinde Suluk , Köşebent , Küpeşte Kalınlığı, Baş Taşı Kalınlığı Koltuk Var Mı ?

Mezar Yapılarında Baş Taşı

Mezarın En Önemli Kısımlarından Olan Baş Taşları İçin De Mezarlıklar Müdürlüğünün Belirledi Yükseklik Ve Genişlik Ölçüleri Vardır. Kalınlık Olarak Ise 4cm-6cm-8cm-10cm lik Mermerler Den Baş Taşı Yapıla Bilir. Yazı Fondu İstenildiği Gibi Seçile Bilir. Mermere Dilediğiniz Gibi Oyma Veya Kabartma Yazı Yazdırala Bilir. Dilerseniz Baş Taşına Porselen Resim Yapılabilir.